Domů

Adopce - Relsie Omukabe Lichuma

Zpět
Číslo dítěte: 40696
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Nancy Khamete Litunda, nar. 1969, v domácnosti
Otec: Jotham Lichuma Akala, nar. 1961, tesař
Opatrovník: -
Popis situace: Reslie má oba rodiče. Matka je v domácnosti a otec je tesař. Měsíčně mají asi 5,000 šilinků (cca 1250 kč). Reslie má 2 sourozence: starší Diana je také v programu pod č. 40265 a mladší Omukaba. Bydlí v pronájmu v domku o jedné místnosti za 1,500 šilinků. Celkem 6 lidí. Vaří na uhlí, svítí lampami a vodu berou z komunitního vodovodu za poplatek. Dívka je zdravá. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví jazyky. Rád by se stal učitelem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.