Domů

Adopce - Mark Steven Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 40889
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Agnes Adhiambo Olweny, nar. 1972, v domácnosti
Otec: Tobias Olweny Obongo, nar. 1968, pastor
Opatrovník: -
Popis situace: Mark žije s rodiči a třemi staršími sestrami (Jesintah, Damaris a Winnie). Maminka bývá často nemocná. Měsíční příjem rodiny je zhruba 2 000 šilinků (asi 500 Kč). Všech šest členů domácnosti bydlí ve dvoupokojovém hliněném domku, vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z řeky. Lékaři Markovi doporučili více vitamínů. Chlapec rád posloucá radio a ve škole ho nejvíc baví novinářský kroužek. Rád by se stal novinářem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.