Domů

Adopce - Sophy Umazi Vitengeni

Zpět
Číslo dítěte: 41019
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Tsadza Mwinga Dzungovu, nar. 1960, farmářka
Otec: -, dělník
Opatrovník: -
Popis situace: Sophy žije s oběma rodiči, kteří vydělají 6000ksh měsíčně a živí celkem 8 rodinných příslušníků. Žijí ve třípokojovém hliněném vlastním domě, který je teď ve špatném stavu. Otec je schopen pokrýt svým příjmem pouze stravu, navíc nemá stálou práci. Vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejkou, vodu používájí z místního vodovodu. Starší děti, které nemohou chodit do školy, jelikož rodina nemá přijem na zaplacení školného, pomáhají otci vydělat na jídlo. Dívka je ve 3. ročníku střední školy, chybí jí tedy 1 rok k dokončení středoškolských studií (stav k 2017).
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.