Domů

Adopce - Diana Nyamvula Washe

Zpět
Číslo dítěte: 40984
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Patience Kanze Chihoyo, nar. 1981, bez práce
Otec: Dixon Washe Konde, nar. 1964, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Dítě žije s rodiči ve 4pokojovém hliněném domě. Dům jim patří, mají celkem 8 dětí. Používají dřevo na vaření, lampu na svícení a mají vodu z kohoutku. Poslední narozené dítě je bohužel postižené a nemůže chodit do školy, takže matka nemůže pomáhat otci vydělat peníze. Otec se musí velmi snažit, aby zajistil obživu rodiny. V roce 2020 je Diana ve 3. ročníku střední školy. Dívka by potřebovala podporu ve výši 5.600 Kč/220 EUR na trimestr.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.