Domů

Adopce - Sella Awuor

Zpět
Číslo dítěte: 41442
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Dorcas Amolo, nar. 1969, rolnice
Otec: George Omondi, nar. 1965, drobné podnikání
Opatrovník: -
Popis situace: Sella se narodila 8.3.2004. Má pět sourozenců, její sestra Selline je také v programu adopcí. Bydlí s rodiči na venkově ve třech místnostech vlastního hliněného domku, kde se vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Měsíčně musí rodina vyžít s jen asi 8000 KES.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.