Domů

Adopce - Denies Wanyama

Zpět
Číslo dítěte: 41615
Chlapec,
Adoptován
Denies Wanyama je v programu adopce od roku 2008 a navštěvuje školu Godown Primary School.
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Jacky Namenga, farmářka
Otec: Saul Simwenwe
Popis situace: Denis Wanyama se narodil 20.9. 2005 v nemanželském svazku. Žije v Tranzoia District, Kitale Kiminini Matunda s matkou a nevlastními sourozenci: Francis Mwangi 15 – nechal školu, Silvia Mirenza 12 – na ZŠ. Všechny děti mají jiné otce. Matka příležitostně farmaří a je trochu mentálně zaostalá, ale pracovat může. Sama živí 4 lidi. Bydlí v pronájmu za 300 šilinků (asi 75 kč) v hliněném domku a živí se výnosy z farmy. Z prodeje přebytků z farmy je matka schopna vydělat asi 4,000 měsíčně (cca 1000 kč). Vaří na ohni, svítí petrolejem a vodu berou z vrtu. Dennis je zdravý a rád hraje fotbal a chodí do školy.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.