Domů

Adopce - Rose Mwanga Kadenge

Zpět
Číslo dítěte: 41738
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Gilwadzi -
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Penna Mboya (babička/grandma), nar. 1970, v domácnosti
Popis situace: Rose Kadenge je sirotek a žije s babičkou Benina Mboya, ženou v domácnosti, narozenou 1959. Chodí do Gilwadzi Primary School, do 7.třídy (2014), žijí ve vesinic Gilwadzi, Mbale. Narodila se 3.8.2000. Její sourozenci jsou: Caroline A., 20, je ve škole a Mercy Achema, 15, není ve škole. Měsíční příjem žádný. Používají dřevo na vaření, petrolejku na světlo a pramen na vodu pro vaření, praní a pití. 5 závislých. Rose je v dobré kondici
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.