Domů

Adopce - Irene Atieno Onyama

Zpět
Číslo dítěte: 50690
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Eunica Adhiambo, nar. 1978, švadlena
Otec: Nyerere Onyama, nar. 1963, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Irene se narodila 12. 7. 1998. Žije na ostrově Rusinga na Viktoriině jezeře. Irenin otec zemřel v r. 2005 a o dívku se stará matka, která je švadlenou. Irene má dva mladší bratry: Cyrila a Petera (v adopci ID 51535). Žije s nimi také jejich už dospělá sestřenice Linet. Měsíčně mají příjem okolo 1500 Ksh (cca 375 Kč), Z něj musejí zaplatit nájem 500 Ksh, základní výdaje a školné pro děti. Všech pět členů domácnosti bydlí v jedné místnosti. Vaří na dříví a dřevěném uhlí, svítí petrolejovými lampami a vodu berou z jezera. Dívka je zdravá.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.