Domů

Adopce - Dennice Okuku Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 51363
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Emily Anyango, nar. 1971, Prodej použitého oblečení
Otec: Simon Otieno, nar. 1968, Účetní
Opatrovník: -
Popis situace: Dennice má 5 sourozenců, 3 starší a 2 mladší. Všem se daří chodit do školy. Kromě vlastních dětí se rodina stará o holčičku, která osiřela. Rodina bydlí ve třípokojovém nájemním domku, ve kterém je zavedena elektřina a voda. Vaří na ohni na dřevěném uhlí. Měsíční příjem rodiny je 13,000 Ksh (cca 2,600 Kč), není to však dostačující na pokrytí všech potřeb. Dennice hraje rád fotbal a je v něm dobrý. Velmi dobře se učí. V roce 2018 bude končit s studiem střední školy (je nyní ve 4. ročníku). Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Jarmila Palacká, jarmila.palacka@adopceafrika.cz, tel. +420 777 580 503

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.