Domů

Ředitel střední školy Centra Narovinu v Keni Philip Odero Obuya přiletěl na pozvání partnerské školy do Prahy

Do Prahy přiletěl Philip Odero Obuya, ředitel střední školy z Rusinga Island, kterou připravuje Centrum Narovinu k otevření již v únoru 2016. Je zde na návštěvě díky partnerské škole Park Lane, která projekt podporuje, a Philip u nich nyní čerpá zkušenosti s moderními výukovými metodami.

Projekt střední školy vznikl za podpory SlovakAid. V první fázi se postaví budova se dvěma třídami, laboratoř pro odborné předměty (fyzika, chemie a biologie), 1 budova ubytovny pro chlapce, 1 budova ubytovny pro dívky a administrativní budova s kancelářemi a sborovnou. První studenti usednou do svých lavic již v únoru.

Projekt začal v roce 2003 a v současné době je jeho součástí mateřská a základní škola, sirotčinec, vzdělávací centrum s knihovnou, zdravotní klinika a farma. Každý den se tak stará už o více něž 400 potřebných dětí a 10 000 pacientů komunity ostrova Rusinga Island.

Hlavním cílem projektu je vytvořit soběstačné a trvale udržitelné komunitní centrum, které by velmi chudým lidem a dětem z oblasti Kamasengre na Rusinga Island poskytovalo přístup ke kvalitnímu vzdělávání s respektujícím přístupem a základní lékařskou péči.

Sbírka Ostrov Naděje na dokončení kuchyně s jídelnou

Přispějte jakoukoli částkou a pomůžete nám rozzářit úsměvy na dětských tvářích, pro které už vajíčko s chlebem k snídani a cukr do čaje je splněním velkého snu.

číslo účtu Centra Narovinu, o.p.s.: 19-1460510217/0100
variabilní symbol projektu Ostrov Naděje: 900
» Přispět kartou přes platební bránu

Projekt Ostrova Naděje je domovem 80 sirotků a dalších 320 dětí z těch nejchudších a nejpotřebnějších rodin malého ostrova uprostřed Viktoriina jezera, které sem každý den dochází do školky a školy. Od února 2016 k nim přibudou také studenti nové Střední školy, kterou právě stavíme.

Provizorní kuchyň už opravdu nestačí, takže dokončení nové kuchyně s jídelnou se stalo prioritou a bylo by potřeba ji nejpozději v dubnu 2016 dokončit.

Z darů a benefičních akcí v minulých letech i prodeje kávy a čaje z Keni se podařilo dát dohromady finanční částku na stavbu, která byla zahájena teď v prosinci. Chybí tedy poslední finanční obnos, který by umožnil zprovoznění nové kuchyně s jídelnou pro více než 500 malých strávníků denně. Peníze na vybavení – stoly, židle, nádobí, hrnce, kotle… Celkem nám pro úspěšné dokončení a vybavení chybí asi 200 000,- Kč.

» Více informací o projektu
» Video o projektu
» Fotky z projektu