Domů

Adopce - Mumba Tindi

Zpět
Číslo dítěte: 40419
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: -, opustila dítě
Otec: Tindi Mungule, nar. 1974, opustil dítě
Opatrovník: -, nar. 1952, farmář
Popis situace: Dítě žije se svou babičkou, po tom co dítě oba rodiče opustili dítě, aby si ve městě našli práci. Babička se stará o 4 děti, bydlí ve vlastném hliněném dvoupokojovém domě. K vaření používají oheň a vodu získávají z vodovodu. Babička je závislá na pomoci jejích starších dětí, protože často marodí. Dítě je zdravé. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví hraní her. Až vyroste, rád by se stal učitelem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.