Domů

Adopce - Sharon Aoko

Zpět
Číslo dítěte: 40899
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Ndagari
Země: Kenya
Matka: Elizabeth Ambaisi, nar. 1976, žijí odděleně
Otec: Gideon Oching, fotograf
Opatrovník: -, farmářka
Popis situace: Sharon se narodila 8.července v roce 1996. Její otec je fotograf, s jejíc matkou se rozešel před pár lety a poté se znovu oženil, jeho druhá žena Elizabeth je farmářka. Sharon má 2 sourozence, její bratr Emmanuel je také sponzorován v programu adopcí. Sharon od narození trpí zdravotními problémy, ale i přes veškerá lékařská vyšetření není známo co je příčinou jejich potíží. 5 člennná rodina žije ve vlastním třípokojovém domě. Vodu získávají z přírodní studny, ke svícení používají petrolej a vaří na ohni.Dívka ráda hraje netball a ve škole ji nejvíc baví dramatický kroužek. Ráda by se stala herečkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.