Domů

Adopce - Musyoka Kyalo

Zpět
Číslo dítěte: 40916
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Makueni Muthoyoi
Země: Kenya
Matka: Florence Kyalo, nar. 1983, malofarmář
Otec: Kyalo Mbali, nar. 1972, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Musyoka má dva mladší sourozence (Kenedy a Elisha), jejich rodiče mají malou farmu, kde pěstují sezónní ovoce (pomeranče a mango), aby uživili rodinu. Rodina žije ještě s dalšími lidmi na pozemku, který patří prarodičům Musyoky a bez podpory okolí mají problém se uživit. Nemohou si dovolit jiné bydlení. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví matematický kroužek. Rád by se sta doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 8. třídy základní školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.