Domů

Adopce - Jeridah Nekesa Simnu

Zpět
Číslo dítěte: 41274
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Irine Nasimyzu, nar. 1980, prodává oblečení z druhé ruky
Otec: John Simiyu, nar. 1979, příležitostné práce
Opatrovník: -
Popis situace: Jerida má oba rodiče a 2 sourozence: mladší sestru jménem Zipla a starší nevlastní sestru Mariam. Pronajímají si jednu místnost ve slumu Kayole. Nevlastní sestra žije na venkově s babičkou a Jerida žije ve městě s rodiči a mladší sestrou. Otec je zaměstnán v lisovně, kde dostává práci jen občas a příjem není dostatečný na potřeby rodiny ve městě i na venkově. Dívka ráda čte knihy a ve škole ji nejvíc baví kroužek poezie. Ráda by se stala doktorkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.