Domů

Adopce - Isaac Keya

Zpět
Číslo dítěte: 41439
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -, řidič
Opatrovník: Mary Gevera - Grandmother, nar. 1956
Popis situace: Issac žije s otcem a nevlastní matkou, protože otec se s jeho biologickou matkou rozešli hned po jeho narození. Otec je řidič a vydělá asi 8000 Ksh měsíčně. Bydlí ve slumu Kayole v Nairobi ve dvou místnostech. Isaac má bratra Iana a žije s nimi také jejich bratranec. Isaac hraje rád fotbal a dělá atletiku, je zdravý. Doma vaří rodina na petrolejovém vařiči, svítí elektřinou a vodu nosí z vodovodu.
Kontakt: Věra Fialová, vera.fialova@adopceafrika.cz, tel. +420 723 014 006

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.