Domů

Adopce - Dorothi Achieng Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 41466
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Monica Atieno, nar. 1987, rolnice
Otec: David Onyango Awuor, nar. 1985, rolník
Opatrovník: -
Popis situace: Dorothy se narodila 8.5.2003 a má dva mladší sourozence: Denise a Violet. Bydlí s rodiči, kteří farmaří a vydělají měsíčně kolem 4000 KES. Žijí na venkově ve dvou místnostech svého hliněného domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Dorothy je zdravá a ráda chodí do školy.
Kontakt: Vlasta Pauke Dobešová, vlasta.dobesova@adopceafrika.cz, tel. +420 722 195 962

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.