Domů

Adopce - Anne Kaluhi

Zpět
Číslo dítěte: 50780
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Maragoli Ondeyo
Země: Kenya
Matka: Abigael Kabera, nar. 1959, kuchařka
Otec: John Kabera, nar. 1955, pracuje v kanceláři
Opatrovník: -
Popis situace: Anne žije s oběma rodiči a má pět starších sourozenců (Josephat, Caroline, Gladys, David, Julias). Matka je kuchařka a otec pracuje v kanceláři. Rodina má příjem asi 6 000 Ksh (cca 1 500 kč). Bydlí ve třech místnostech hliněného domku, vaří na dříví, svítí petrolejem a vodu berou z řeky. Dívka je zdravá. Ráda hraje volejbal a chce být učitelkou.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.