Domů

Adopce - Paul Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 51148
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Murmulanga
Země: Kenya
Matka: Reginah Atieno, nar. 1963, farmaří
Otec: zemřel
Opatrovník: -, nar. 1959
Popis situace: Paul se narodil 15. 11. 1998, žije s matkou na venkově. Otec zemřel r. 2004. Paul má 3 dospělé sourozence: Fredrick, Samwel a Belseba. Ti ale nemají stálou práci a matku s chlapcem nijak finančně nepodporují. Rodina vaří na dříví a svítí petrolejkou. Vodu nosí ze studny. Paul je zdravý a má rád zvířata. Chlapec je ve 2. ročníku střední školy, chybí mu tedy dva roky, aby střední školu dokončil (stav 2017).
Kontakt: Vlasta Pauke Dobešová, vlasta.dobesova@adopceafrika.cz, tel. +420 722 195 962

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.