Domů

Adopce - Paul Dzuya Mwinga

Zpět
Číslo dítěte: 40844
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Ruth Munyazi Mwinga, nar. 1963, žena v domácnosti
Otec: Emmanuel Mwinga Mwadziwe, nar. 1948
Opatrovník: -, farmář
Popis situace: Paul bydlí s oběma rodiči, kteří jsou oba bez práce, má 5 sourozenců a všichni bydlí ve dvoupokojovém hliněném domku, který rodina vlastní. Vaří na ohni a vodu získávají z vodovodu. Celá rodina bydlí s prarodiči, kteří pracují na farmě, rodina je tak závislá na výdělku pratodičů. Chlapec je v roce 2021 ve 2. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.