Domů

Adopce - John Okinyi

Zpět
Číslo dítěte: 40896
Chlapec,
Adoptován
John Okinyi je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu Gogo Primary School.
Město, čtvrť: Kisumu Ndagaria
Země: Kenya
Matka: Beatrice Atieno Owiti
Otec: Peter Owiti Obart, nar. 1974
Opatrovník: -, školí zdrav. sestry
Popis situace: John žije s babičkou, která je učitelka v předškolní třídě (naše MŠ). Maminka mu zemřela v r. 2004. Má bratra Ericka. Otec žije, ale chlapce opustil a odešel do Nairobi, o děti se nestará. Měsíčně má rodina jen 2,500 šilinků (cca 625 Kč). V polozděném domku o 3 místnostech bydlí celkem 5 lidí. Rodina vaří na ohni i, svítí petrolejkou a vodu berou z řeky. Chlapec má kožní vyrážku. V roce 2018 půjde do 8. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.