Domů

Adopce - Daniel Wekesa Kanyanya

Zpět
Číslo dítěte: 41436
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Beatrice Nalieka, nar. 1983, v domácnosti
Otec: David Wekesa Kanyanya, nar. 1979, má stánek s občerstvením
Popis situace: Daniel se narodil 21.9.2000 a žije v Tranzoia District, Kitale Matunda ve vesnici Shangalamwe s rodiči, tetou a 4 sourozenci. Otec má malý krámek a měsíčně vydělá asi 7500 šilinků (cca 1875 kč) a z toho živí 8člennou rodinu, matka je v domácnosti. Bydlí ve vlastním hliněném domku se 3 místnostmi. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Daniel je zdravý. Rád hraje fotbal a kreslí. Ve škole ho nejvíc baví skautský kroužek. Až vyroste, rád by se stal policajtem. V roce 2018 by měl nastoupit do 8. ročníku základní školy
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.