Domů

Adopce - Boaz Odira

Zpět
Číslo dítěte: 5044
Chlapec,
Adoptován
Boaz Odira je v programu adopce od roku 2002 a dnes navštěvuje školu Homabay youth Polytechnic.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Caroline Dina Odira, nar. 1970, číšnice
Otec: -, zemřel
Popis situace: Boaz se narodil 22. 8. 1995. Je z polygamní rodiny, jeho otec měl dvě ženy. Žije se svou matkou a vlastními a nevlastními sourozenci na ostrově Rusinga na Viktoriině jezeře. Rodina žije ve vlastním hliněném domku o dvou místnostech. Boaz má tři vlastní sourozence: Samwela (ID 50333), Doris a Pauline (ID 51722) a čtyři nevlastní: Molly, Joyce (ID 51530), Evaline (ID 5042) a Emmaculate (ID 51082). Maminka, která je živí, pracuje jako číšnice v malém hotelu. Příjem má sice pravidelný, ale nevelký a pro tak početnou rodinu nedostatečný. Někdy navíc dostává peníze po částech a se zpožděním, v závislosti na výdělku hotelu. Je to neustálý boj, aby se rodina udržela pohromadě a děti mohly chodit do školy.
Kontakt: Helena Havlišová, helena.havlisova@adopceafrika.cz, tel. +420 602 768 605

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.