Domů

Adopce - Venus Khanguha

Zpět
Číslo dítěte: 50441
Dívka,
Adoptována
Venus Khanguha je v programu adopce od roku 2004 a dnes navštěvuje školu The Catholic University of Eastern Africa.
Město, čtvrť: Nairobi Buruburu
Země: Kenya
Matka: Alice Vimaywa, nar. 1972, drobné podnikání
Otec: Antony Imbwaka, nar. 1964, ostraha v obchodě (Nakumatt)
Opatrovník: -
Popis situace: Venus Khanguha se narodila v roce 2000. Žije v Nairobi s maminkou, tatínek po rozluce od rodiny odešel. Matka je drobná obchodnice. Rodina žije ve čtvrti Kitengela ve dvoupokojovém bytě. Venus má 3 sourozence, dva starší bratři jsou už dospělí a s rodinou nežijí. Nejmladší Loroy Khamadi chodí ještě do základní školy. Dívka má velmi ráda historii. Čte s oblibou historické romány a napínavé příběhy. Miluje kočky (jako jediná v rodině :) Ráda plave, dívá se na fotbal a ráda se schází se svými kamarády. Podle svých slov je hodně otevřená a také moc ráda chodí do školy a učí se nové věci. Venus začala od května 2018 studovat čtyřleté bakalářské studium (International relations - mezinárodní vztahy) na Catholic University of East Africa, nyní by měla dokončit první ročník (rok 2019). Protože měla dívka dobrý prospěch na střední škole, má ve škole státní stipendium, doplácí tedy jen část školních nákladů. Vzhledem k jejím dobrým studijním výsledkům bychom jí rádi našli nového adoptivního rodiče, který by ji podpořil při studiu na vysoké škole. Adopce této mladé dámy stojí 5,600 Kč/220 Eur za trimestr.
Kontakt: Barbora Sladká, barbora.sladka@adopceafrika.cz, tel. +420736109704

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.