Domů

Adopce - Steven Junior Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 50683
Chlapec,
Adoptován
Steven Junior Ochieng je v programu adopce od roku 2004 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Florence Achieng Ochieng, nar. 1972, prodává zeleninu
Otec: Peter Ochieng Omollo, nar. 1959, zemřel
Popis situace: Stephen se narodil v roce 2000. Otec zemřel v 2009 a o děti se stará matka. Má čtyři nevlastní sourozence: Sophy, Ezekiel, Kevin a Henry. Rodina má příjem asi 5000 Ksh (cca 1250 kč). Celkem šest lidí bydlí v hliněném domku o dvou místnostech, vaří na dříví, svítí petrolejem a vodu berou z jezera. Chlapec je zdravý. Stephen v roce 2016 nastoupil do prváku na střední školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School, která je v našem komunitním centru Ostrov Naděje. Bohužel však ztratil svého předešlého sponsora. Na střední škole by potřeboval podpořit částkou minimálně 4800 Kč/trimestr. Baví ho především chemie, biologie, fyziky, počítačů a business studies. Rád by šel také na univerzitu a stal se inženýrem, který staví domy. Rád hraje fotbal a volejbal.
Kontakt: Dita Alföldi, dita.alfoldi@adopceafrika.cz, tel. +420 722 092 111

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.