Domů

Adopce - Brian Okello Olunga

Zpět
Číslo dítěte: 51361
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Agnes Atieno, nar. 1966, farmářka
Otec: Paul Olunga, nar. 1940, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Brianova rodina žije na ostrově Rusinga na Viktoriině jezeře. Má 6 sourozenců. Měsíčně má rodina asi 20,000 Ksh (cca 5,000 kč). Ve 3 místnostech polohliněného domku žije celkem 11 lidí (včetně sirotků z rodiny). Vodu berou z jezera a vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou. Brian je zdravý. V roce 2018 půjde do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Michaela Krakowka, michaela.krakowka@adopceafrika.cz, tel. +420 722 548 495

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.