Domů

Adopce - Emmaculate Akinyi Amin

Zpět
Číslo dítěte: 51362
Dívka,
Adoptována
Emmaculate Akinyi Amin je v programu adopce od roku 2006 a navštěvuje školu Thika Technical Training Institute.
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Dorothy Anyango Amin, nar. 1978, prodej ryb
Otec: David Ojuga Amisi, nar. 1972, rybář
Popis situace: Emmaculate se narodila v roce 2001. Žije s oběma rodiči. Otec je rybář a matka prodává ryby. Má 4 sourozence: Ester, Roseline a mladší Hellen a Frankline. Měsíčně mají příjem asi 4,500 Ksh. 7 lidí bydlí ve 3 místnostech hliněného domku, vodu berou z jezera a vaří na dříví, svítí petrolejovou lampou. Dívka má problémy se zuby. Ráda čte a plave a je velmi společenská. V roce 2021 velmi úspěšně ukončila střední školu a byla přijala na vyšší odbornou školu Thika Technical Training Institute, obor business management. Dokonce získala státní podporu, která jí pokryje část studia, ale k tomu, aby mohla nastoupit na školu potřebuje podporu ve výši 5.600 Kč na trimestr (220 EUR/trimestr). Pomůžete jí získat vyšší vzdělání?
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.