Domů

Adopce - Sophia Anyango Odira

Zpět
Číslo dítěte: 51404
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Rusinga Rusinga
Země: Kenya
Matka: Christine A. Odira, nar. 1968, farmářka
Otec: George Odira Ogweno, nar. 1960, farmář
Opatrovník: -, nar. 1952
Popis situace: Sophy má 7 sourozenců, z nichž nejmladší jsou dvojčata Joan a Metrin. Měsíčně má rodina příjem asi 5,000 Ksh (cca 1,250 kč). Ve třech místnostech domku, který rodina vlastní, bydlí celkem 10 lidí. Rodina vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu nosí z jezera. Sophy je zdravá. V roce 2019 půjde do závěrečného 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr.
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.