Domů

Adopce - Moses Kirombo

Zpět
Číslo dítěte: 51619
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mombasa Likoni
Země: Kenya
Matka: -, nar. 1972
Otec: -
Opatrovník: Vallery, nar. 1979, v domácnosti
Popis situace: Moses Kirombo žije s opatrovnicí Valary. Opatrovnice má jen příležitostnou práci a vydělá si zhruba 4000 šilinků za měsíc. Žijí v polohliněnném dvoupokojovém pronajatém domku. Slečna Valary se stará o 5 lidí, svítí elektřinou, pro vodu chodí k vodovodu. Chlapec mívá bolesti na hrudníku. Pro opatrovnici je obtížné uživit celou rodinu. V roce 2019 půjde do 1. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Markéta Zlá, marketa.zla@adopceafrika.cz, tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.