Domů

Adopce - Nelson Mandela

Zpět
Číslo dítěte: 52251
Chlapec,
Adoptován
Nelson Mandela je v programu adopce od roku 2014 a dnes navštěvuje školu Kilingili Primary School.
Město, čtvrť: Mbale Ekaluni
Země: Kenya
Matka: Easther Olwanda, nar. 1974, pomocnice
Popis situace: Nelson je pátý narozený v rodině s 8 dětmi. Otec zemřel v roce 2013. Matka se stará o rodinu sama, pracuje jako pomocnice v domácnostech. Nikomu ze sourozenců se nepodařilo dokončit střední školu kvůli nedostatku peněz. Žijí společně ve dvoupokojovém hliněné domě ve vesnici. Rodina zcela závisí na výdělku matky. Starší sestra, když nemohla pokračovat ve studiu, také začala pracovat jako pomocnice v domácnosti. Matka vydělává 2,000 Kshs. měsíčně (cca 400 Kč). Chlapec půjde v roce 2018 do 6. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Petra Augustová, petra.augustova@adopceafrika.cz, tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.