Domů

Adopce - Mazdon Otieno Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52269
Chlapec,
Adoptován
Mazdon Otieno Odhiambo je v programu adopce od roku 2014 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre West [Luanda]
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Esther Ogwella, nar. 1948, farmářka
Popis situace: Mazdon pochází z polygamní rodiny, maminka byla druhou ženou jeho otce. Oba rodiče už zemřeli. Chlapec je nejmladší ze 3 dětí (má starší sestru Vallary Atieno a starší sestru Stacy Akoth – v programu adopcí má ID 51778). O děti se starala jejich stará a nemocná babička, která se živila jako farmářka. Nyní babička žije pouze z podpory svého syna, který je rybář a vydělává jen málo. Má své vlastní děti, které musí živit a platit jim školné, a proto by se o další dvě děti již nedovedl postarat. Mazdon se proto se svojí sestrou dostal do sirotčince Ostrov Naděje. Chlapec je zdravý. V roce 2018 půjde chlapec do 5. třídy základní školy. Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16,800 Kč/660 Eur ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Adéla Paříková, adela.parikova@adopceafrika.cz, tel. +420 732 203 196

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.