Domů

Adopce - Liban Akinyi Oyuga

Zpět
Číslo dítěte: 53018
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Nyabondo Nyabondo
Země: Kenya
Matka: Jackline Adhiambo Oyuga, nar. 1979, v domácnosti
Otec: Joshua Oyuga Okello, nar. 1957, mechanik
Popis situace: Liban se narodila v roce 2004 jako pátá v rodině 6 dětí. Má sourozence Phoebe, Lilian, Damarice, Freda a George. Jejich otec je mechanik a jejich maminka je v domácnosti. Jejich příjem bohužel není dostačující k tomu, aby pokryl všechny náklady a také školné pro děti. Měsíční příjem je okolo 3.000 Ksh (750 Kč). Rodina žije v hliněném domě, který má dvě místnosti, pro vodu si chodí do nedaleké nádrže, k vaření používají dřevo a na svícení solární energii. Liban je zdravá a velmi ráda hraje fotbal, basketbal a také čte. Ve škole ji baví historie a angličtina a v budoucnu doufá, že se stane právničkou. V roce 2022 studuje 4., poslední ročník naší střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok). Pomůžete Liban dokončit střední školu?
Kontakt: Monika Hubičková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.