Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 104 dětí
1 2 3 ... 6 Další

Michael Junior

Chlapec
3 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52936
Michael je předposledním narozeným v rodině 5 dětí (má sourozence Gordona, Anne, Mitchel a Brigit), narodil se v roce 2018. Jeho otec je rybář a jeho maminka pak ryby prodává. Příjem rodiny je nízký na to, aby zabezpečil všechny potřebné výdaje a školné, je to něco okolo 3200 Ksh (asi 800 Kč) měsíčně. Rodina žije v rybářské vesnici, kde si pronajímají jednopokojový hliněný dům. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a uhlí a svítí solární energií nebo petrolejkou. Michael je zdravý až na občasnou malárii. Moc rád si hraje s autíčky a také hraje fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do školky. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Timothy Waddle Jacob

Chlapec
3 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52938
Timothy se narodil v roce 2018 a je nejmladším v rodině 4 dětí, jeho sourozenci jsou Victor, john a Bobby. Jeho otec je rybář a jeho maminka ja farmářka. Rodinný příjem je však velmi nízký na to, aby rodina byla schopna zajistit všechno potřebné, čistý příjem je 4000 Ksh (asi 1000 Kč) měsíčně. Členové rodiny jsou zdraví až na maminku, které má problémy se žaludkem. Rodina žije ve vlastním třípokojovém hliněném domě. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a svítí solární energií nebo petrolejkou. Timothy moc rád hraje fotbal, zpívá a běhá. V roce 2021 by měl nastoupit do školky. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Mary Anne Akinyi

Dívka
4 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52945
Mary Anne je nejmladším členem rodiny 3 dětí (sourozenci Ray a Shreya), narodila se v roce 2017. Její otec je rybář a maminka je v domácnosti. Kromě vlastní rodiny se stará ještě o rodiče a jeho sourozence, je tedy velmi těžké zajistit všechno potřebné. Příjem rodiny je okolo 1.500 KSH za měsíc (asi 380 Kč). Rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají petrolejovou lampu. Mary Anne je zdravá, má ráda fotbal a plavání. Také má ráda síťové hry. V létě roku 2021 nastupuje do školky. Její adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Fredrick Imgard Gilumba

Chlapec
5 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52934
Fredrick Imgard pochází z polygamní rodiny, jeho maminka je druhou ženou otce a Imgard je momentálně nejmladší z celé rodiny. Narodil se v roce 2016 a má tři sourozence (Ivy, Ashely a Diana). Jeho otec je rybář a jeho maminka pak ryby prodává. Kromě jeho rodiny žijí společně s první ženou tatínka, která má také jedno dítě. Příjem rodiny je nízký na to, aby zabezpečil všechny potřebné výdaje a školné, je to něco okolo 3250 KSH (asi 800 Kč) měsíčně. Rodina žije v třípokojovém vlastním hliněném domku, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a uhlí a svítí solární energií. Imgard moc rád hraje fotbal a rád kreslí. Je zdravý až na občasnou malárii. V roce 2021 by měl nastoupit do školky. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Peres Achieng

Dívka
5 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52939
Peres je třetí a nejmladší v rodině, narodila se v roce 2016. Má dva sourozence, Tituse a Jannese. Její otec je rybář a její maminka ryby prodává. Příjem rodiny je nízký na to, aby zabezpečil všechny potřebné výdaje a školné, je to něco okolo 3000 KSH (asi 750 Kč) měsíčně. Rodina žije v třípokojovém vlastním hliněném domku, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a uhlí a svítí solární energií nebo petrolejkou. Peres je zdravá a velmi ráda skáče přes gumu a hraje si s míčem. Také má ráda netball. V létě roku 2021 nastupuje do školky. Její adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Erastus Ochieng Newton

Chlapec
8 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52944
Erastus je třetím narozeným dítětem (sourozenci Dorothy, Molvida a Elsa) v rodině, narodil se v roce 2013. Jeho otec je rybář a jeho maminka je ženou v domácnosti. Čistý rodinný příjem je asi 4500 Ksh (1125 Kč) měsíčně. Rodina žije v rybářské komunitě, ve dvoupokojovém hliněném domě, který si pronajímají. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají svíčky. Erastus je albín, je tedy jedinečný a jiný než ostatní děti v komunitě, což je pro něj často velmi těžké. Jeho zdravotní stav je dobrý až na občasnou malárii. Moc rád hraje fotbal a také má rád matematiku a angličtinu. V roce 2021 by měl nastoupit do posledního ročníku mateřské školy. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Masliana Achieng Juma

Dívka
8 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52965
Masliana se narodila v roce 2013 a je třetí v rodině 7 dětí. Její tatínek, který byl jediným živitelem rodiny bohužel zemřel a zanechal maminku, která je ženou v domácnosti a navíc trpí epilepsií samotnou. Bohužel pro ni není možné se o celou rodinu postarat a zajistit jí vše potřebné, rodinný příjem je okolo 2.100 Ksh (525 Kč) měsíčně. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou. Masliana je zdravá až na občasnou malárii. Má moc ráda fotbal a netball. V roce 2021 nastoupí do školky a také bude umístěna do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Mike Rosiscky

Chlapec
8 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52867
Mike žije se svými rodiči a sourozenci Stecy (2002) a Bostonem (2015). Maminka je v domácnosti a tatínek je rybář. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 4.000 KSH/800 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém jednopokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z jezera. Mikovi se daří dobře, moc rád hraje fotbal. V roce 2021 chodí do školky. Pro jeho rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč /100 EUR za školní období.

Nancy Atieno Omondi

Dívka
11 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52967
Nancy se narodila v roce 2010, její maminka umřela v roce 2014 a Nancy zůstala pouze s otcem. Ten se bohužel pomátl a o dívku se už nadále nezvládl postarat. Proto byla Nancy přesunuta ke své babičce, která má vlastní děti a živí se jako rybářka. Její příjem je bohužel nízký (asi 2400 Ksh - 600 Kč měsíčně) a z toho nezvládá celou rodinu uživit. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou. Nancy je zdravá až na občasnou malárii. Když je doma pomáhá mít nádobí a také přinášet vodu z jezera nebo dříví na vaření. Má moc ráda atletiku. Ve škole ji baví angličtina a matematika, až vyroste ráda by byla zdravotní sestrou.V roce 2021 nastoupí do 5. třídy základní školy a také bude umístěna do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Seth Jectone

Chlapec
11 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52966
Seth se narodil v roce 2010 stejně jako jeho dvojče Maxwell. Jejich tatínek, který byl jediným živitelem rodiny bohužel zemřel a zanechal maminku, která prodává zeleninu u silnice, samotnou. Je pro ni velmi těžké se o celou rodinu postarat i přesto, že pracuje velmi tvrdě, uživit celkem 4 děti je s měsíčním příjmem 400 Ksh (100 Kč) prakticky nemožné. Všichni členové rodiny jsou zdraví až na nejstarší sestru Marceline, která trpí mentální poruchou. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, vodu berou z jezera, vaří na ohni nebo uhlí a svítí petrolejovou lampou nebo používají solární energii. Seth má moc rád fotbal a také rád hraje na schovávanou. Jeho oblíbené předměty ve škole jsou angličtina, svahilština a věda. V roce 2021 nastoupí do 4. třídy základní školy a také bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci. Pomůžete Sethovi ve studiu?

Thomas Munyao

Chlapec
11 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52813
Thomas pochází z rodiny 3 dětí. Má bratry Felixe (2005) a Daniela (2012). Maminka si přivydělává opravami oblečení a tatínek farmaří. Rodina se stará o starou babičku. Příjem rodiny činí pouze 2.000 KSH/400 Kč měsíčně, což jen těžko pokryjí veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z nedalekého vrtu. Thomasovi se daří dobře. V roce 2019 chodí do 4. třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Thomase zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.

Lewinsky Imbiyoyi

Dívka
12 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52232
Lewinsky Imbiyoyi se narodila 26. 12. 2009 ve čtvrti Kawangware Estate v Nairobi. V roce 2014 dívka nastoupila do školky. Má staršího bratra Pheroze Senerwa, který chodí na základní školu. Měsíční čistý příjem rodiny je 6.800 KES (asi 1200 Kč). Matka je v domácnosti, příjem rodiny se snaží zajišťovat otec příležitostnou prací, ale bohužel se mu nedaří zaopatřit své děti. Rodina bydlí v pronajatém domku se dvěma místnostmi a se 4 dalšími lidmi. Používají petrolej na vaření a svícení, vodu na pití a praní berou z vodovodu. Dívka je zdravá. V roce 2021 je Lewinsky v 5. třídě základní školy a její podpora tedy stojí 2.400 Kč/ 100 EUR na jedno školní období.

Vincent Ochieng Adero

Chlapec
12 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52783
Vincent se narodil jako třetí dítě. Má 5 sourozenců (sourozenci Alphonce nar. 2011, Harnest nar. 2015, Masline nar. 2016, Melvin nar. 2008 and Melda nar. 2009) Rodiče zemřeli a o děti se nyní stará nemocný dědeček, který si přivydělává jako rolník. Jeho příjem je avšak tak malý, že pokrývá pouze základní potřeby (4,700 KES cca 940 Kč). Rodina, která má 10 členů, bydlí ve třech místnostech hliněného domku, který jim patří. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou, případně pomoci solárního panelu. Vincent je v tuto chvíli zdravý a daří se mu dobře. Má rád matematiku, svahilštinu a angličtinu, chce se stát pilotem. Také rád hraje fotbal. V roce 2019 nastoupí do druhé třídy základní školy a bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5.600Kč/220 EUR za trimestr, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Victor Otieno Ouma

Chlapec
13 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52205
Victor má tři sourozence. Po zdravotní stránce je na tom dobře. Otec je rybář,ale sítě si musí půjčovat, protože nemá vlastní. Jeho příjem je však malý. Matka se stará o děti a o domácnost. Bydlí v dvoupokojovém hliněném domku, vaří na ohni, pro vodu chodí do jezer a svítí petrolejkou. Podpora dítěte je 2400 Kč/100 EUR za term.

Dency Awuor

Dívka
15 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52975
Dency se narodila v roce 2006 jako třetí v rodině. Její nejstarší sestra Chepy je také v programu adopcí (ID 5049) a nyní studuje na college. Její druhá starší sestra Emmy je ve druhém ročníku na střední a její nejmladší sestra Maria (ID 52922) je ve školce. Jejich otec je rybář, ale o rodinu se bohužel dobře nestará, protože hodně pije. Maminka pracuje na recepci v nemocnici a zároveň zajišťuje chod celé rodiny. Rodinný příjem je asi 9.000 Ksh (2250 Kč) měsíčně. Občas, když je otec opilý, celou rodinu vyhodí z domu. Rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají uhlí nebo dřevo a svítí petrolejovou lampou. Dency ráda sází stromy a hraje fotbal. Ve škole jí baví matematika a věda, v budoucnosti by se ráda stala inženýrkou. V létě 2021 nastupuje do 1. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená 5.600 Kč/220 EUR za školní období.

Enos Ouma Omondi

Chlapec
16 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 40871
Enos žije s oběma rodiči, otec je svářeč a matka učí ve školce. Má 4 sourozence: Calvinse, Raymonda, Ranolda a Briana. Rodina má měsíčně příjem asi 1250 Kč a bydlí v domku o 3 místnostech. Celkem jich je 9 lidí spolu s dvěma sirotky, o které se starají. Vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Enos si často stěžuje na bolesti kloubů, byl s tím i v nemocnici, ale na další péči nejsou prostředky. V roce 2021 Enos chodí do druhého ročníku střední školy, proto je na jeho adopci potřeba 5.600 Kč/ 220 EUR na školní období.

Henry Olela

Chlapec
16 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52060
Henry Olela se narodil se r. 2005 a žije s rodinou ve slumu Manyatta v Kisumu. Je nejmladší ze 3 dětí. Nejstarší je sestra Brigit Atieno (nar. 2000) a dále má bratra Daniela Otieno (nar. 2002). Otec zemřel a matka živí rodinu příležitostnými pracemi (výpomoc v domácnostech, apod.), nemá tak na děti příliš času. Měsíčně má rodina velmi nízký příjem, žijí v přístřešku z vlnitého plechu. Chlapec přišel o své sponzory, nyní půjde do 8. třídy ZŠ. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/100 EUR za školní období.

Selvine Shinali Oyengo

Dívka
16 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52240
Selvine je nejmladší z 5 dětí. Žijí ve vesnici v třípokojovém hliněném domku. Rodiče nemají stálou práci a občas pomáhají lidem v domácnostech, aby se postarali o vlastní rodinu, ale práce pro ně není vždy. Tři sourozenci dokončili základní školu, ale nebyli schopni pokračovat dál, protože rodiče jim nemohli zaplatit školné. Mají malou zahrádku, kde si pěstují nějaké jídlo. Rodiče často nemají pro děti ani oblečení a musí o něj prosit jiné lidi. Celková situace rodiny není dobrá, protože ani jejich strýcové nepracují. V roce 2021 Selvine studuje na střední škole, v prvním ročníku. Pro její adopci je potřeba 5.600 Kč/ 220 EUR na školní období.

Sylvance Kevogo Idagiza

Chlapec
16 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52219
Sylvance Kevogo Idagiza se narodil 10. 8. 2005 v Kakamega. Chodí do 8. třídy základní školy Inyali Primary School. Chlapec je z polygamní rodiny. Tatínek nikdy neměl stálou práci, jen příležitostnou. Pak onemocněl, je dlouhodobě doma a nemůže své rodině nijak finančně vypomoci. Chlapcova maminka se stará o domácnost. Chlapec má 2 sestry a 3 bratry, on je ze všech sourozenců nejmladší. Rodina bydlí v hliněném domku na venkově, používají dřevo na vaření, lampu na svícení a vodu na pití a praní získávají z řeky. Rodina má malé hospodářství, úroda však není nikdy moc hojná a nestačí na obživu osmičlenné rodiny. Chlapec je zdravý. Rád hraje fotbal, zpívá, rád si čte pěkné příběhy a rád chodí do kostela. V roce 2021 Sylvance chodí do 7. třídy základní školy. Adopce tohoto dítka stojí 2400 Kč/100 EUR za trimestr.

Wisely Romanus

Chlapec
16 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 41260
Wisely se narodil 5. 2. 2005 a má jednoho sourozence. Oba jsou sirotci a žijí u tety v pronajatém dvoupokojovném polohliněném domku, kde vaří na dřevěném uhlí, svítí elektřinou a vodu si berou z vodovodu. Teta vydělává asi 7000 Ksh měsíčně drobným prodejem. Chlapec je zdravý. V roce 2020 je Wisely ve 2. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 CZK /220 EUR za trimestr.
1 2 3 ... 6 Další

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.