Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 111 dětí
1 2 3 ... 6 Další

Sharon Nangobe

Dívka
3 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52955
Sharon se narodila v roce 2018 a je nejmladší v rodině 4 dětí. Má sourozence Annet, Nicholase a Willingtona. Jejich tatínek je rybář a jejich maminka je ženou v domácnosti. Rodinný měsíční příjem je bohužel velmi nízký, něco okolo 7.000 KSH (cca 1700 Kč). Rodina žije ve dvoupokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky nebo nabíjecí lampu (na solár). Sharon je zdravá, moc ráda si hraje na vaření a také ráda běhá. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Sharon zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Benjamin Baraka

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52991
Clinton se narodil v roce 2018 jako druhorozený, má sourozence Thwahu (nar. 2014). Jejich tatínek pracuje jako rybář, zatímco maminka je ženou v domácnosti. Měsíční rodinný příjem je bohužel velmi nízký, okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky. Clinton je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete Clintonovi získat vzdělání?

Emmanuel Zadock Orifa

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52995
Emmanuel se narodil v roce 2017 jako poslední v rodině 4 dětí, má sourozence Evelyne (2002), Vanesu (2009) a Godfreye (2011). Jejich tatínek pracuje jako drobný zemědělec, zatímco maminka je ženou v domácnosti. Kromě vlastních dětí se rodina stará i o další tři děti, kteří jsou sirotci. Měsíční rodinný příjem je bohužel velmi nízký, okolo 6.000 Ksh (cca 1.500 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v dvoupokojovém plechovém domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají petrolejku. Emmanuel je zdravý, moc rád tancuje a zpívá a také hraje fotbal. V roce 2021 chodí do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete Emmanuelovi získat vzdělání?

Morgan Stanley Ochieng

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52986
Morgan Stanley se narodil v roce 2017 jako druhý v rodině 3 dětí, má sourozence Sonil (nar. 2014) a Trune (nar. 2019). Jeho tatínek je rybář a maminka je ženou v domácnosti, která se o děti stará. Měsíční rodinný příjem je okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který je jejich, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají solární elektřinu nebo petrolejovou lampu. Morgan je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Morgan potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete mu získat vzdělání?

Ronald Densih Omondi

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52951
Ronald se narodil v roce 2017 a má dva starší sourozence (sestru Sylvii a bratra Stanleyho). Jeho tatínek i maminka jsou rybáři. Měsíční rodinný příjem je okolo 2.000 Ksh (cca 500 Kč), což bohužel není dostačující k tomu, aby si rodina pokryla všechny náklady a ještě zvládla zaplatit školné pro všechny děti. Rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají petrolejovou lampu. Ronald je zdravý, má moc rád fotbal a také si rád hraje s hračkami. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Ronalda zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Derine Gift

Chlapec
5 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52957
Derine se narodil v roce 2016 a je třetím narozeným dítětem (sourozenci Millan a Griffins). Jeho tatínek je rybář a jeho maminka občas pracuje jako manuální pracovnice u jezera, ale většinu času je ženou v domácnosti a stará se o děti. Čistý rodinný příjem je 6.000 Ksh (cca 1500 Kč) měsíčně. Rodina žije v jednopokojovém částečně plechovém domě, který si pronajímají. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají solární nabíjecí lampu. Derine je zdravý až na menší problém s jeho okem. Velmi rád si hraje s autíčky, to je jeho oblíbená hra. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školy. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Fredrick Imgard Gilumba

Chlapec
5 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52934
Fredrick Imgard pochází z polygamní rodiny, jeho maminka je druhou ženou otce a Imgard je momentálně nejmladší z celé rodiny. Narodil se v roce 2016 a má tři sourozence (Ivy, Ashely a Diana). Jeho otec je rybář a jeho maminka pak ryby prodává. Kromě jeho rodiny žijí společně s první ženou tatínka, která má také jedno dítě. Příjem rodiny je nízký na to, aby zabezpečil všechny potřebné výdaje a školné, je to něco okolo 3250 KSH (asi 800 Kč) měsíčně. Rodina žije v třípokojovém vlastním hliněném domku, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a uhlí a svítí solární energií. Imgard moc rád hraje fotbal a rád kreslí. Je zdravý až na občasnou malárii. V roce 2021 by měl nastoupit do školky. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Gian Charles Omondi

Chlapec
5 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52961
Gian se narodil v roce 2016 a má jednoho staršího bratra jménem Griffins (nar. 2015). Jejich tatínek je vyučený svářeč a pracuje jako údržbář v nedalekém obchodě, ale práce je to pouze nárazová. Jejich maminka je ženou v domácnosti a jejich příjem tedy plně závisí na tom, co vydělává manžel. Měsíční rodinný příjem je okolo 4.500 Ksh (cca 1.125 Kč), což bohužel není dostačující k tomu, aby rodina pokryla všechny náklady a ještě zvládla zaplatit školné pro své děti. Rodina se totiž stará i o Gianova strýce, kterému je teprve 8 let a chodí do školy. Pětičlenná rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, který je jejich, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají elektřinu. Gian je zdravý, má moc rád fotbal a také si rád čte a píše. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Jelkings Laytone

Chlapec
5 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52994
Jelkings se narodil v roce 2016 jako poslední v rodině 4 dětí, má sourozence Fabishe (2006), Clintona (2009) a Setha (2003). Jejich tatínek pracuje jako rybář, zatímco maminka je ženou v domácnosti. Měsíční rodinný příjem je bohužel velmi nízký, okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají svíčky. Jelkings je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete Jelkingsovi získat vzdělání?

Brian Onyango Ouma

Chlapec
6 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52841
Brian žije se svými rodiči a bratrem Davidem (2018). Tatínek je rybář a maminka je v domácnosti. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 4,300KSH/ 860 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém jednopokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z jezera. Brianovi se daří dobře. Má rád atletiku a hraje fotbal. V roce 2021 chodí do školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Briana zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za jedno školní období.

David Sanchez Ochieng

Chlapec
6 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52757
David je třetím dítětem v rodině čtyř dětí. Má sestru Tiffany (2010) a bratry Dicksona (2013) a Gifta (2017). Tatínek je učitel a maminka je v domácnosti. Sedmičlenná rodina bydlí ve vlastním dvoupokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou/solární lampou a vodu mají z jezera. Příjem celé rodiny činí 7.000 KES/ 1.400 Kč na měsíc, což těžko pokryje veškeré finanční náklady rodiny. David je po zdravotní stránce v pořádku a moc rád hraje fotbal. Pro rodinu je těžké zaplatit školné a další nezbytné poplatky. David začne od začátku roku 2019 chodit do naší mateřské školy Island of Hope Humanist School. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.

Lione Odhiambo

Chlapec
6 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52983
Lione se narodil v roce 2015 do polygamní rodiny, jeho maminka je druhou ženou tatínka. Je nejmladší v rodině, má dva sourozence Lucy a Lian. Kromě vlastních dětí se rodina stará ještě o další tři sirotky. Jeho maminka je drobná farmářka a tatínek je koordinátor Centra Narovinu, ale jejich příjem bohužel nestačí k tomu, aby zajistili vše potřebné pro celou svou velkou rodinu. Měsíční rodinný příjem je okolo 6.000 Ksh (cca 1.500 Kč). Rodina žije v třípokojovém vlastním domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají solární elektřinu. Lione je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 (v létě) je v mateřské škole. Pro rodinu je těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Lione potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete mu získat vzdělání?

Mike Rosiscky

Chlapec
8 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52867
Mike žije se svými rodiči a sourozenci Stecy (2002) a Bostonem (2015). Maminka je v domácnosti a tatínek je rybář. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 4.000 KSH/800 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém jednopokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z jezera. Mikovi se daří dobře, moc rád hraje fotbal. V roce 2021 chodí do školky. Pro jeho rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč /100 EUR za školní období.

George Stallon Ogutu

Chlapec
9 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52349
George se narodil 15.3.2012. Pochází z polygamní rodiny, ve které je jeho matka poslední ze tří žen otce. V jejich domácnosti je George nejmladší ze čtyř dětí. Jeho sourozenci jsou Eugine, Mitchel a Lewis. Otec je rybář a matka prodává ryby. Příjem, který rodina vydělá – 3000 KES (přibližně 770 Kč) za měsíc, je velmi malý na školné pro děti a zajištění dalších základních potřeb rodiny. Rodina má šest členů a všichni žijí v jednopokojovém hliněném domku. Vaří na dříví, ke svícení používají petrolej a vodu berou z jezera. George je zdravý chlapec. Dítě od ledna 2016 nastoupí do školky Ostrova Naděje na Rusinga Island.

Dady Denish Oluoch

Chlapec
11 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52618
Dady je prostřední z rodiny se třemi dětmi. Má dva starší Gift Oyoo (narozen 2009) a Victor Odhiambo (narozen 2011). Otec, který byl hlavním živitelem rodiny a prodával časopisy, je nyní nemocný (trpí na žaludeční bolesti) a je doma. Matka uklízí v jedné škole, ale její příjem je malý, aby uživila rodinu a zaplatilo školné pro všechny děti. Příjem rodiny je okolo 3,000 KES/měsíc (cca 640 Kč). Rodina žije v hliněném domku o dvou místnostech, který jim patří. Vodu získávají z jezera, svítí petrolejkou a vaří na dříví. Dady je na tom zdravotně dobře. Chlapec je nyní ve 2 tř. Přišel o svého adoptivního rodiče. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.

Thomas Munyao

Chlapec
11 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52813
Thomas pochází z rodiny 3 dětí. Má bratry Felixe (2005) a Daniela (2012). Maminka si přivydělává opravami oblečení a tatínek farmaří. Rodina se stará o starou babičku. Příjem rodiny činí pouze 2.000 KSH/400 Kč měsíčně, což jen těžko pokryjí veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z nedalekého vrtu. Thomasovi se daří dobře. V roce 2019 chodí do 4. třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Thomase zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.

Alex Maina

Chlapec
13 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52534
Alex se narodil v roce 2008 a navštěvuje sedmou třídu v Eucarbet Academy základní škole (info rok 2021). Matka je samoživitelka a po rozvodu se sama stará o rodinu. Není to však pro ni lehké, má problémy uživit rodinu. Příležitostně si vydělává jako pradlena. Denně si vydělá 250 KES, ale bohužel ne každý den se jí podaří sehnat zakázku. Průměrný měsíční příjem rodiny je 3000 KES (přibližně 680 Kč). Alex má dva starší sourozence (Victor a Cyrus). Rodina bydlí v pronajatém dřevěném domku, na vaření používají dřívi, na svícení petrolejovou lampu a vodu berou z vrtu.

Chrislextone Odhiambo Otieno

Chlapec
13 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52125
Chrislexton se narodil 24. 10. 2008 a chodí do školy Island of Hope. Má dva sourozence: Tatiana Dario nar. 2009 – chodí již do školy a Marceline Eva nar. 2013. Otec vozí zboží a lidi na kole a matka je v domácnosti. Doma vaří na dříví, vodu si nosí přímo z jezera a svítí petrolejkou. Žijí ve vesnici Kamayoge v oblasti Rusinga West. Měsíčně má rodina příjem jen kolem 4000 Ksh a bydlí ve 2 místnostech hliněného domku.

Molly Atieno Odije

Dívka
13 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52270
Molly se narodila v roce 2008 jako mladší ze dvou dětí (její starší sestra Anyango se narodila v roce 2006). Rodiče zemřeli a po jejich smrti byly dívky rozděleny mezi příbuzné. Molly zůstala se starou tetou a Anyango odešla k jiné tetě. Mollyina teta se živí jako prodavačka zeleniny a její průměrný měsíční příjem je 1500 KES (přibližně 352 Kč). Rodina bydlí v dvoupokojovém hliněném domku, používá petrolej na svícení, dřevo na vaření a vodu berou z jezera. Molly je zdravá. Kvůli situaci doma bylo dítě vybráno na umístění do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island, kde by mělo co nejdříve najít svůj nový domov i začít chodit do školy. V roce 2020 dívka nastoupila do 7. třídy základní školy. Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5.600 Kč/220 EUR za jedno školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Victor Otieno Ouma

Chlapec
13 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52205
Victor má tři sourozence. Po zdravotní stránce je na tom dobře. Otec je rybář,ale sítě si musí půjčovat, protože nemá vlastní. Jeho příjem je však malý. Matka se stará o děti a o domácnost. Bydlí v dvoupokojovém hliněném domku, vaří na ohni, pro vodu chodí do jezer a svítí petrolejkou. Podpora dítěte je 2400 Kč/100 EUR za term.
1 2 3 ... 6 Další

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.