Domů

Adopce - Monica Millicent Akoth

Zpět
Číslo dítěte: 40779
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Judith Osambo, nar. 1960, dělá keramiku
Otec: Moses Olongo, nar. 1963, hlídač
Opatrovník: -
Popis situace: Millicent bydlí s oběma rodiči. Ve škole tvrdě pracuje a má 4 sourozence: 2 mladší Erick a Edward jsou dvojčata a jsou v programu adopcí pod č. 41600 a 41599. Dále má starší sestru Annu a staršího bratra Samuela . Rodina musí vyžít z asi 2300 kč měsíčně. Bydlí v pronájmu o jedné místnosti s elektřinou a vodou. Maminka pracuje ve výrobě keramických nádob v Nairobi a otec je hlídač. K závěrečnému vysvědčení v roce 2014 měla Millicent například z chemie známku B+. Dívka je zdravá.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.