Domů

Adopce - Naomi Matila Ndeje

Zpět
Číslo dítěte: 41043
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mobasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Mwaka Ndeje, nar. 1968, Malá farma
Otec: Nixon Ndeje, nar. 1968
Opatrovník: -
Popis situace: Dítě žije se svou matkou, která je samoživitelka s čistým měsíčním příjmem 2000 ksh. Žijí v hliněném domě, který vlastní. Na matce je závislých 7 lidí, žijí v třípokojovém domě, na vaření používají dřevo, na svícení petrolejku a vodu z kohoutku. Dítě je v dobrém zdravotním stavu. Matka se velice snaží postarat se o rodinu, I když občas jí trochu pomůže její starší syn.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.