Domů

Adopce - Godfrey Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 41489
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Alice Anyango Okatch, nar. 1969, farmaří
Otec: -, farmaří
Opatrovník: -
Popis situace: Godfrey má 4 sourozence: Mercy, Judith, Kevin a Florence. Narodil se 10. 10. 1999. Žije s rodiči, kteří jsou farmáři a vydělají asi 3000 Ksh, což je opravdu velmi málo pro tak početnou rodinu. Bydlí ve 2 místnostech svého hliněného domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Godfrey je zdravý a rád chodí do školy. Chlapec rád tráví čas se svými přáteli a ve škole ho nejvíc baví hudební kroužek. Až vyroste, rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.