Domů

Adopce - Dennice Okuku Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 51363
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Emily Anyango, nar. 1971, Prodej použitého oblečení
Otec: Simon Otieno, nar. 1968, Účetní
Opatrovník: -
Popis situace: Denice má 5 sourozenců, 3 starší a 2 mladší. Všem se daří chodit do školy, starší chodí na střední a mladší na základní školu. Kromě vlastních dětí se rodina stará o holčičku, která osiřela. Rodina bydlí ve třípokojovém nájemním domku, ve kterém je zavedena elektřina a voda. Vaří na dřevěném uhlí. Měsíční příjem rodiny je 13000 KES, není však dostačující na pokrytí všech potřeb. Dennice hraje rád fotbal a je v něm dobrý. Velmi dobře se učí, v závěrečném vysvědčení v roce 2014 měl například z matematiky a angličtiny známku A.
Kontakt: Jarmila Palacká, jarmila.palacka@adopceafrika.cz, tel. +420 777 580 503

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.