Domů

Adopce - Prisca Atieno Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 53001
Dívka, 18 let
Není adoptována
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga West Ufira
Země: Kenya
Matka: Beatrice Achieng, nar. 1974, zemědělství
Otec: George Onyango, nar. 1971, zemědělství
Popis situace: Prisca se narodila v roce 2006 jako pátá v rodině 7 sourozenců (má sestry Cynthia, Mercy, Jenipher, Sella, Ruth a Nadia). Její rodiče jsou oba farmáři, ale kvůli horkému a suchému počasí bohužel nemají velkou úrodu, a proto jejich příjem není dostatečný k tomu, aby pokryl všechny potřeby jejich dětí. Rodinný příjem je asi 4.000 Ksh (cca 1000 Kč) měsíčně. Rodina žije ve čtyřpokojovém hliněném domě, který je jejich, vodu mají z řeky, k vaření používají uhlí a svítí solární elektřinou. Prisca ráda hraje volejbal a také fotbal. Ve škole jí baví ekonomie a historie, v budoucnosti by se ráda stala novinářkou. V roce 2023 studuje 3. ročník naší střední školy Island of Hope Humanist Secondary school, ale vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období.
Kontakt: Alena Tabet, , tel. +420 606 502 885

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.