Domů

Adopce - Henry Robert Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52612
Chlapec,
Adoptován
Henry Robert Ochieng je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre West [Nyangera]
Země: Kenya
Matka: Debora Atieno Martin, nar. 1996, v domácnosti
Otec: Martin Ochieng Odhiambo, nar. 1992, Drobný farmář
Popis situace: Henry je zatím jediné dítě v rodině. Matka je v domácnosti a otec je drobný farmář. Jeho příjem je velmi malý, aby uživil rodinu a platil školní poplatky. Vydělává okolo 5000 KES (cca 1070 Kč). Rodina žije v hliněném domu o třech místnostech, který jim patří. Vodu získávají z jezera, svítí petrolejkou a vaří na dřeví. Henry a jeho rodina je na tom zdravotně dobře, až na občasnou malárii. Chlapec by měl v roce 2018 nastoupit do školky v Komunitním centru Ostrov Naděje. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Marie Niederhafnerová, marie.niederhafnerova@adopceafrika.cz, tel. +420 732 122 654

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.