Domů

Adopce - Peris Wanjiku

Zpět
Číslo dítěte: 40708
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Ester Wanjiku, nar. 1980, prodává ovoce a zeleninu
Otec: John Kukoki, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Otec Peris zemřel, dívka tedy má jen maminku. Dívka je zdravá. Má staršího bratra. Matka prodává potraviny a měsíčně tak obstará asi 6,000 šilinků (cca 1.500 kč). Rodina bydlí v pronájmu v domku z vlnitého plechu v jedné místnosti. Vaří na ohni na dřevěném uhlí a svítí petrolejkou. Vodu berou z rozvodné sítě. Dívka půjde v roce 2020 do 3. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená podpora ve výši 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.