Domů

Adopce - Everlyne Wairimu

Zpět
Číslo dítěte: 40718
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Mary Wanjiku, nar. 1965, vypomáhá v domácnostech
Otec: -, zemřel
Popis situace: Everlyne žije jen s matkou, otec již zemřel. Má jednoho sourozence Wesleyho, který chodí do školy. Matka vypomáhá v domácnostech a její příjem nestačí na potřeby rodiny a školné dětí. Bydlí v jedné místnosti ve slumu v pronájmu, kde vaří pomocí petroleje a svítí elektřinou. Vodu berou z nedalekého vodovodu. Dívka je zdravá. V roce 2019 by měla dokončit střední školu. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimest.
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.