Domů

Adopce - Samwel Celestine Ondalo Oduor

Zpět
Číslo dítěte: 40826
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: Dorcas Atieno Oduor, nar. 1971, příležitostné práce
Otec: Isaac George Oduor, nar. 1956, farmaří
Popis situace: Celestine má 5 sourozenců: John, Lucy, Maria, Joseph – jsou také v adopci a Ibrahim, který o sponzora přišel. Žijí s matkou v Nairobi, zatímco otec je na venkově, kde chová drůbež a matka má ve městě příležitostné práce. Děti bydlí s matkou v jedné místnosti v pronájmu, kde vaří na vařiči, svítí petrolejku a vodu berou z vodovodu. Celestine je zdravý a velmi aktivní. V roce 2022 bude končit střední školu. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr. Pomůžete Samwelovi dostudovat?
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.