Domů

Adopce - Clifford Omonci Owino

Zpět
Číslo dítěte: 40949
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Beatrice Akinyi, nar. 1970, učitelka
Otec: Allan Oketch, nar. 1965, doručovatel v kanceláři
Opatrovník: -
Popis situace: Clifford má tři sourozence: Felixe, Jane – je také v adopci pod č. 40948 a Stephena - v adopci pod č. 40950. Oba rodiče mají sice trvalý, ale velmi malý příjem a stěží zajistí základní potřeby rodiny. Navíc nejstarší syn je na vyšší střední škole, kde je již vysoké školné. Platí také vysoký nájem a i ostatní děti chodí do školy. Otec je doručovatel a matka učitelka. Rodina bydlí ve dvou místnostech, kde vaří na vařiči a svítí petrolejkou, vodu nosí z vodovodu. V roce 2020 chlapec nastoupil do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.