Domů

Adopce - Mary Chirindo Heba

Zpět
Číslo dítěte: 40973
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Mjeni Konde Washe, nar. 1973, farmář
Otec: Heba Mbaji Ngama, nar. 1962, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Dítě bydlí s rodiči ve vlastním dvoupokojovém domě, rodiče se starají o 2 děti. Vaří na ohni a vodu získávají z kohoutku. Rodina je hlavně závislá na farmaření, takže období sucha je pro ně velmi špatné. Dívka ráda vaří a ve škole ji nejvíc baví dramatický kroužek. Ráda by se stala herečkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 4. ročníku střední školy. Pomůže ji někdo při studiích?
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.