Domů

Adopce - Amina Julliet Khakai

Zpět
Číslo dítěte: 41134
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: nairobi Mathare
Země: Kenya
Matka: Maria Namtosi, příležitostná práce
Otec: Cryspus Wepekhulu, nar. 1962, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Amina je prvorozená v rodině se 2 dětmi. Amina bydlí se svou matkou ve slumu v oblasti města Nairobi. Matka prodává zeleninu a ovoce a vydělá 3000. Otec Aminy zemřel v roce 2009 a nyní je na matce Aminy, aby sama uživila rodinu. Matka Aminy pracuje velmi trvdě, aby uživila rodinu. A rodina je velmi vděčná sponzorovi za velkou podporu, kterou Amině sponzor dává. Dívka ráda sleduje filmy a ve škole ji nejvíc baví novinářský kroužek. Ráda by se stala moderátorkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.