Domů

Adopce - Boniph Juma

Zpět
Číslo dítěte: 41177
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kibera
Země: Kenya
Matka: Jackline Akinyi, nar. 1973, krejčová
Otec: George Ochoro, nar. 1974, zedník
Opatrovník: -
Popis situace: Juma má oba rodiče v Nairobi. Je ze tří sourozenců. Otec má ale ještě jinou rodinu a tak je matka jediný zdroj obživy pro své děti. Doma vaří na uhlí, svítí petrolejkami a vodu berou ze sítě, bydlí v hliněné chýši v pronájmu. Juma se rád dívá na filmy, má rád fotbal, má problémy s očima a přestože byl u doktora, problémy přetrvávají. Chlapec rád sledování fotbalu a ve škole ho nejvíc baví novinářský kroužek. Až vyroste, rád by se stal novinářem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.