Domů

Adopce - Kenedy M. Khaoya

Zpět
Číslo dítěte: 41224
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mumias -
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, farmaří
Opatrovník: Dinah N. Wanjala, nar. 1956, farmaří
Popis situace: Kennedy se narodil v roce 1996 a má 4 sourozence: Ericka, Lydii, Francise a Franciscu a všichni chodí do školy. Kennedy je v roce 2020 ve čtvrtém ročníku střední školy St.Joseph Musokoto Secondary School. Potřebuje pomoct, protože žije se svojí babičkou, která je již starší a nemůže pracovat tak, aby pokryla jejich základní výdaje. Matka již nežije, děti proto žijí u babičky na venkově. Otec pracuje ve městě. Bydlí ve 4 místnostech v hliněném domku, kde vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu si nosí z nedalekého vrtu. Kennedy je zdravý. Chlapec se rád stará o krůty a ve škole ho nejvíc baví fotbal a zemědělství. Až vyroste, rád by se stal učitelem. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.