Domů

Adopce - Altem Nanusendo

Zpět
Číslo dítěte: 41242
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mumias -
Země: Kenya
Matka: Cathy Kakhayanga, farmaří
Otec: Michael kakhayanga, nar. 1965, opravář
Opatrovník: -
Popis situace: Altem se narodil 1. 11. 2000 a má 5 sourozenců a všichni chodí do školy. Žijí s rodiči na vesnici, kde bydlí ve 3 místnostech polohliněného příbytku. Doma vaří na dříví a svítí petrolejkou, vodu si nosí z řeky. Rodiče farmaří a měsíčně má rodina příjem kolem Ksh 3000. Chlapec je zdravý. V roce 2020 nastoupil do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená podpora 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.