Domů

Adopce - Grace Kaluki

Zpět
Číslo dítěte: 41247
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mavoloni Kambimawe
Země: Kenya
Matka: Naomi Kavuu, nar. 1984, farmářka
Otec: Isaac Mua, nar. 1978, příležitostné práce
Opatrovník: -
Popis situace: Grace Kaluki se narodila 11. 6. 2002. Její matka Naomi Kavuu je farmářka, zatímco její otec Isaak Mua vykonává příležitostné práce, aby rodina přežila. Grace má dva sourozence, Teresii Nduku a Samwela Mwangi. Rodina žije I s neteří, jejíž matka musí chodit do školy. Jmenuje se Joyce Mbula. Žijí v dvoupokojovém hliněném domku, používají vodu z nechráněných studní, svítí petolejem a vaří na palivovém dříví. Grace nemá žádné známé zdravotní problémy.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.