Domů

Adopce - Faith Atieno Okello

Zpět
Číslo dítěte: 41385
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Josephine Auma, nar. 1982, farmaří
Otec: Maurice Okello, nar. 1975, drobné podnikání
Opatrovník: -
Popis situace: Faith se narodila v roce 2002 a má 5 sourozenců: Braina, Alici, Flexe, Risper a Aurona. Žijí s rodiči na venkově ve 2 místnostech polohliněného domku a kuchyň mají zvlášť jako samostatný objekt, kde se vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu si nosí od pramene. Rodinný příjem je asi Ksh 9,000 měsíčně (cca 1,800 Kč) díky prodeji přebytků z malé rodinné farmy. V roce 2018 dívka chodí do 6. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.