Domů

Adopce - Cynthia Awino Okech

Zpět
Číslo dítěte: 41391
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Oyugis
Země: Kenya
Matka: Eunice Achieng, nar. 1977, farmářka
Otec: Luca Okech, nar. 1954, farmář
Popis situace: Cynthia žije s oběma rodiči v Oyugis, oblast Kakangutu West. Od roku 2016 studuje na střední škole. Rodiče farmaří. Dívka má 3 sourozence: Violet (žije s babičkou), Ida (chodí na ZŠ) a Maurine Akoth. Rodina má příjem asi 5000 šilinků (cca 1250 kč), bydlí v hliněném domku o 2 místnostech, doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z pramene. Cynthia má problémy se zuby. Dívka ráda hraje volejbal a ve škole ji nejvíc baví hudební kroužek. Ráda by se stala muzikantkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.